22 Haziran 2024
Anasayfa » Yazıları » KUTLU VAKİTLER

KUTLU VAKİTLER

  • 1.541 kez görüntülendi

Takvimden günler bir bir bitiyor. Günler geceleri geceler gündüzleri kovalıyor. Nehirlerde sular akıyor. Zaman su gibi geçiyor. Vakitler bitiyor. Ömrü  biten  geçip gidiyor. Eceli gelen dünyasını değiştiriyor. Göz açıp kapayıncaya kadar günler,  haftalar, aylar,  seneler geçip gidiyor tükeniyor.

Hayat akıp giderken bazı kutlu zamanlar vardır ki bize hatırlatmalarda uyarılarda bulunmak üzere gelirler. Gözlerimizi kapatalım ve şöyle düşünelim: Yıldızsız karanlık bir gecede yürüyoruz. Önümüzü göremiyoruz nereye gittiğimizin farkında değiliz. Birden bir sokak lambası yanıyor. Nerde olduğumuzu, ne kadar yol geldiğimizi söylüyor. Bu kutlu vakitler yolumuzu aydınlatan sokak lambaları gibidir. Zorda olduğumuz dara düştüğümüz anda bir anda gelirler. Nerdeyiz? ne kadar geldik? nereye gitmeliyiz? bize hatırlatırlar.

 Yolumuzu aydınlatan hidayet rehberi Kur’anın indirildiği Ramazan ayı, Kadir gecesi bu kutlu vakitlerdendir. Onların habercisi Recep ve Şaban ayları ve bu aylar içerisindeki mübarek Regaip, Miraç ve Berat geceleri önemli kilometre taşları kutlu zamanlardır.

Bir sokak lambası yanar; Recep ayı gelmiştir. Sonra bir tane daha; Regaip gelmiştir. Az ilerde bir tane daha; Miraç biraz ötede; Berat aydınlığı. Sonra yıldızlar bir bir görünür ve ay çıkar tüm gecemiz aydınlanır. Ramazanın içinde Kadir gecesiyle her yer ışıl ışıl aydınlık olmuştur. Ramazanın sonu ödül vaktidir. Bayram gelmiştir. Geceler aydınlanır, sabaha, huzura ve cennete kavuşturur inananları.

Bu kutlu vakitleri birer kilometre taşı sayıp, önemseyip, hayatımızı onların uyarılarıyla aydınlatıp, geleceğimizi huzura kavuşturmayı bilmeliyiz. Kutlu zamanlar, kutlu muştularla gelsin, hoş gelsin…

https://kayserianahaber.com/-yeni-kutlu-vakitler_m5322.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ